دکتر تز
انتحاب موضوع پایان نامه  و بررسی با دکترتز❤️0919/963/1325❤️

انتخاب موضوع پایان نامه  و بررسی با دکترتز❤️0919/963/1325❤️

انتخاب موضوع پایان نامه  و بررسی با دکترتز❤️0919/963/1325❤️

 

انتخاب موضوع پایان نامه  و بررسی با دکترتز❤️0919/963/1325❤️

پایان نامه نقطه اوج همه دانش و معلومات علمی شما است که نتیجه سفر آموزشی تان را به نمایش می گذارد. یکی از مشکلات نوشتن پایان نامه، انتخاب موضوع برای آن است چراکه اگر موضوع به درستی انتخاب شود، نوشتن یک پایان نامه با کیفیت عالی، کار راحت تری خواهد بود. بسیاری از دانشجویان که آخرین ترم تحصیلی خود را می گذرانند، برای پیدا کردن موضوع مناسب مشکل دارند و اغلب تجربه کافی برای نوشتن این نوع از سند تحصیلی را ندارند. همچنین یکی دیگر از مشکلات رایج برای دانشجویان اغلب محدودیت زمانی برای نوشتن پایان نامه است زیرا اشتغال، تحصیل و آمادگی برای امتحانات و در عین حال نوشتن پایان نامه دشوار خواهد بود. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم روش های انتخاب موضوع پایان نامه را به شما بگوییم، پس با ما همراه باشید.

انتخاب موضوع پایان نامه – موضوعی مرتبط انتخاب کنید.

قبل از تهیه پروپوزال برای پایان نامه خود، باید یک عنوان مناسب انتخاب کنید. یکی از موثرترین روش ها، محدود کردن موضوع به رشته تحصیلی تان است. به عنوان مثال اگر دانشجوی مدیریت ارشد کسب و کار (MBA) هستید، می توانید موضوع پایان نامه را در ارتباط با مدیریت و شیوه های کسب و کار انتخاب کرده و سپس جالب ترین و مناسب ترین عنوان را برای آن برگزینید.

مطالب پیشنهادی با استاد علی کیان پور :
انجام پایان نامه دکتری برق قدرت | انجام رساله دکترا و تز دکتری برق قدرت

انتخاب موضوع پایان نامه – موضوعی جالب انتخاب کنید.

یکی از اشتباهات رایج دانشجویان این است که موضوعی را برای پایان نامه خود انتخاب می کنند که علاقه ای به آن ندارند. با اینکه این مسئله ای واضح است اما شاید تعجب کنید که بسیاری از دانشجویان، موضوعی را انتخاب می‌کنند که برای استادشان جالب باشد و نه خودشان. در هر صورت اگر علاقه به موضوع انتخابی تان نداشته باشید، قطعاً نوشتن چنین پایان نامه ای بسیار دشوارتر می شود و جالب است بدانید کسی که پایان نامه شما را مطالعه کند فوراً متوجه بی علاقگی شما به موضوع آن خواهد شد. بنابراین اگر موضوع مورد علاقه تان را انتخاب کنید با انگیزه و شوق بیشتری به نوشتن پایان نامه می پردازید.

انتخاب موضوع پایان نامه – موضوعی منطقی انتخاب کنید.

از آنجا که شما باید تمام تحقیقات و مراحل پایان نامه را انجام دهید، خیلی مهم است که موضوع یا عنوان پایان نامه باعث ایجاد حس راحتی و اعتماد به نفس در شما شود. یکی از اشتباهات متداول دانشجویان، انتخاب موضوعات دشوار برای گرفتن نمره بیشتر است در حالیکه هیچ علاقه ای به آن ندارند، اما نمی دانند که همین موضوع روی نمره نهایی آنها تأثیر منفی می گذارد. پس هدف اصلی هر دانشجویی باید این باشد که سطح دشواری موضوع پایان نامه متناسب با تجربه و مهارت فردی او باشد.

مطالب پیشنهادی با استاد علی کیان پور :
انجام پایان نامه مامایی دکترا دکتری ارشد کارشناسی ارشد ارزان و فوری

انتخاب موضوع پایان نامه – موضوعی آشنا انتخاب کنید.

موضوعی را برای پایان نامه خود انتخاب کنید که در مورد آن دانش و اطلاعات داشته باشید؛ قطعاً نوشتن پایان نامه در مورد موضوعی که هیچ آشنایی با آن ندارید، دشوار خواهد بود. پیشنهاد می کنیم موضوعی را انتخاب کنید که در آینده شغلی شما موثر واقع شود چراکه وقتی موضوع مورد علاقه تان را انتخاب کنید، احتمالاً پس از فارغ التحصیلی، در پیدا کردن شغل دلخواه تان به شما کمک می کند.

مطالب پیشنهادی با استاد علی کیان پور :
پروپوزال معماری و آموزش نوشتن با دکترتز❤️0919/963/1325❤️

انتخاب موضوع پایان نامه – موضوعی چالش برانگیز انتخاب کنید.

انتخاب موضوع چالش برانگیز که یک سوال دشوار را مطرح می کند، یکی دیگر از عناصر انتخاب موضوع خوب است. بسیاری از دانشجویان موضوعات صرفاً توصیفی را انتخاب می کنند که کسب نمره قبولی را دشوار می کند چراکه باید تمام استدلال های مثبت و منفی را در پایان نامه بگنجانند. هر چند خیلی بهتر است که یکی از این استدلال ها را در نتیجه گیری پایان نامه بیاورند. علاوه براین، باید بتوانید پاسخ مناسبی به سوال مطرح شده در پایان نامه تان بدهید. اگر اطلاعات در دسترس، کافی نباشند یا این سوال خیلی دشوار باشد، موفق نخواهید شد. همین مسئله عامل اصلی رد شدن بسیاری از پایان نامه ها است. پس حتماً مطمئن شوید که منابع کافی در مورد موضوع پایان نامه وجود داشته باشد.

موضوعی امروزی انتخاب کنید.

عموماً موضوعی خوب تلقی می شود که امروزی و معاصر باشد. دنیای دانشگاه، دائما در حال ارائه تحقیقات و اطلاعات جدید است و در نتیجه باید موضوعی نو انتخاب کنید. مطمئناً انتخاب موضوعات قدیمی که در دنیای امروز کاربردی ندارند، اشتباه است و ضمناً پیدا کردن منابع برای چنین موضوعاتی دشوار خواهد بود.

مطالب پیشنهادی با استاد علی کیان پور :
انجام پایان نامه ریاضیات محض ارشد و دکترا در سایت دکتر تز

موضوعی بکر انتخاب کنید.

بسیاری از دانشجویان فکر می‌کنند که باید یک موضوع جدید ابداع کنند، که این مسلماً طرز فکر اشتباهی است. پس بهتر است از زاویه ای جدید به موضوعات موجود بپردازید که به این ترتیب بکر بودن موضوع پایان نامه محقق می‌شود. اگر در مورد بکر بودن موضوع تان شک دارید با استاد راهنمای خود مشورت کنید.

محدوده موضوع خود را کوچک کنید.

وقتی محدوده موضوع خود را کوچک کنید، می‌توانید راحت تر تصمیم بگیرید که آیا موضوعی خاص یا موضوعی کلی تر را برای رشته خودتان انتخاب کنید. اگر از سوالات متعددی که می خواهید در پایان نامه خود به آنها پاسخ دهید، یادداشت تهیه کنید، کمک زیادی به شما خواهد کرد. با افزایش تعداد سوالات، خیلی زود یک سوال خاص و اصلی مشخص می شود و در نتیجه باید روی همین سوال اصلی به عنوان موضوع پایان نامه خود تمرکز کنید.

موضوع تان را ساده کنید.

بعد از انتخاب موضوع، باید آن را ساده کنید. بسیاری از دانشجویان، موضوعات خیلی بلندپروازانه انتخاب می‌کنند که ارائه پاسخ برای آنها را بسیار دشوار می‌کند. لذا بررسی همه جنبه های موضوع و ساده کردن آن می‌تواند راهکاری موثر در این زمینه باشد. اما یادتان باشد که خیلی هم موضوع خود را ساده و محدود نکنید زیرا تحقیقات درباره آن را برایتان خیلی شوارتر می کند.

مطالب پیشنهادی با استاد علی کیان پور :
مشاوره شبیه سازی | شبیه سازی پایان نامه | شبیه سازی مقاله

با استاد خود مشورت کنید.

یکی دیگر از اشتباهات رایج دانشجویان، انتخاب استاد مناسب است. رابطه بین شما و استادتان اهمیت زیادی دارد، پس باید به دنبال فردی باشید که علاوه بر رفتار دوستانه، در زمینه موضوع پایان نامه تان آگاهی کافی داشته باشد و از همه مهم تر، برای ملاقات با شما در دسترس باشد. استاد مورد نظرتان باید بتواند در تمام مراحل نوشتن پایان نامه در کنارتان باشد و به شما کمک کند. پس اگر حق انتخاب دارید، در انتخاب استاد دقت زیادی به خرج دهید. در صورتی که در انتخاب موضوع پایان نامه مشکل دارید می توانید با استادان خود در ارتباط بوده و از او کمک بگیرید.

عنوان پایان نامه را تغییر دهید.

در طول فرایند نوشتن پایان نامه شاید نیاز به تغییر یا اصلاح عنوان پایان نامه داشته باشید زیرا ممکن است در ضمن کار با اطلاعات و چالش های جدیدی روبرو شوید که تغییر عنوان اولیه را الزامی کند. دانشجویان اغلب به اشتباه اعتقاد دارند که باید با عنوان اصلی که طراحی کرده اند، کار خود را ادامه دهند؛ اما مسئله مهم پرداختن به موضوع اصلی پایان نامه است و نه عنوان آن.

مطالب پیشنهادی با استاد علی کیان پور :
انجام پایان نامه مشاوره ارشد و دکترا با بهترین قیمت در ایران

راههای دیگر انتخاب یک عنوان پایان نامه

با استفاده از روش های مختلف می توانید یک موضوع پایان نامه خوب داشته باشید. یکی از این روش ها بررسی موضوعات معاصر است که مورد علاقه خودتان و خواننده باشد. مطالعه سایر پایان نامه ها نیز تأثیر بسزایی دارد و می توانید مواردی که در پایان نامه های قبلی به آن پرداخته نشده است را مشخص کنید. علاوه بر این می توانید لیستی از تمام نویسندگان یا کتاب های مورد علاقه خود و یا نقدهایی که برای برخی از مقالات دانشگاهی نوشته اید و بالاترین امتیاز را نصیب تان کرده است، تهیه کنید. با انجام این کار، شاهد روندی خواهید بود که به شما در انتخاب موضوع مناسب کمک میکند. مجلات و روزنامه هایی که مرتبط با رشته شما است، یکی از منابع موثر به شمار می رود که در انتخاب موضوع معاصر و مرتبط با رشته تحصیلی تان به شما کمک خواهد کرد.

مطالب پیشنهادی با استاد علی کیان پور :
پایان نامه مهندسی نفت ارشد و دکتری انجام با دکترتز❤️0919/963/1325❤️

 

شما میتوانید با شماره های زیر جهت انجام پایان نامه و مشاوره اقدام نمائید.

 

انجام رساله دکترا با همکاری ایزی تز

تلفن مشاوره 09199631325 و 09353132500 می باشد (پایان نامه و مقاله)

نویسنده

دکتر تز 09199631325 و 09353132500

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: تلفن های تماس : 09353132500 و 09199631325 می باشد.