دکتر تز
نوشتن پایان نامه بدون عیب با دکترتز❤️0919/963/1325❤️

نوشتن پایان نامه بدون عیب با دکترتز❤️0919/963/1325❤️

نوشتن پایان نامه بدون عیب با دکترتز❤️0919/963/1325❤️

 

نوشتن پایان نامه بدون عیب با دکترتز❤️0919/963/1325❤️

تحصیلات تکمیلی یکی از مراحل دشوار برای دانشجویان است و تقریبا می‌توان گفت که نوشتن درست و اصولی پایان نامه و انجام پایان نامه بزرگترین دغدغه مشترک دانشجویان است. اگرچه همه دانشجویان در طول دوره کارشناسی ارشد و دکتری با چگونگی انجام تحقیق و پژوهش، کم و بیش آشنا می‌شوند اما نوشتن پایان نامه اصول خاص خود را دارد؛ اصولی که پایبندی به آنها رمز و راز موفقیت در نگارش پایان نامه است. ما در این نوشته سعی می‌کنیم مراحل نوشتن پایان نامه را باهم مرور کنیم تا دانشجویان را در نوشتن پایان نامه‌ای بی‌نقص یاری کرده باشیم. در این مطلب تمامی فصل‌های پایان نامه و نحوه نوشتن هر کدام را به طور اجمالی مرور می‌کنیم.

نحوه نوشتن فصل اول و مقدمه پایان نامه

از جمله بخش‌های اصلی و مهم هر پایان‌نامه، مقدمه آن است. محتوای مقدمه پایان‌نامه از جمله مواردیست که به مخاطب کمک می‌کند تا با ابعاد کلی موضوع آشنا شده و راحت‌تر تصمیم بگیرد که به خواندن پایان‌نامه ادامه دهد یا رهایش کند. بنابراین یک مقدمه جامع، مختصر، شفاف و دقیق می‌تواند سبب ترغیب و تمایل بیشتر خوانندگان به مطالعه متن اصلی پایان‌نامه شود.

مطالب پیشنهادی با استاد علی کیان پور :
انجام پایان نامه مهندسی رباتیک ارشد و دکترا | سایت دکتر تز

نحوه نوشتن فصل دوم پایان نامه، پیشینه تحقیق و تاریخچه

مهمترین هدف از نوشتن فصل دوم پایان‌نامه جمع‌آوری اطلاعات است که به هیچ وجه کار ساده‌ای نیست و اغلب حجم زیادی دارد. دانشجویان عناوین مختلفی برای این فصل پایان‌نامه‌شان برمی‌گزینند که البته بستگی به عنوان در نظرگرفته توسط دانشگاه نیز دارد؛ مثل: بررسی مبانی نظری پژوهش، بررسی ادبیات موضوع، ادبیات نظری و پیشینه پژوهش، بررسی مبانی تحقیق و….

پیش از آغاز نوشتن فصل دوم پایان‌نامه باید کارهای مقدماتی ضروری انجام شود؛ نخست این‌که چند نمونه از پایان‌نامه‌های موفق مطالعه شود تا دانشجویان با اصول و روش‌های خوب آشنا شوند و سپس سبک نگارشی مناسب را انتخاب کنند، به طوری که در نهایت، بتوانند محتوایی شفاف و قابل درک ارائه کنند و البته در این کار، دقت در رعایت قواعد و استانداردهای نگارشی بسیار اهمیت دارد و بهتر است از کمک متخصصان یا از نرم-افزارهای ویرایشی استفاده کرد.

مطالب پیشنهادی با استاد علی کیان پور :
موضوع پایان نامه و بررسی راهنمای انتخاب❤️0919/963/1325❤️

نحوه نوشتن فصل سوم و روش تحقیق پایان نامه

نحوه نوشتن فصل سوم پایان‌نامه بسیار پراهمیت است، اما چندان سخت نیست و چون حجم مطالب فصل سوم کمتر از سایر فصول پایان‌نامه است، نگارش آن سریع‌تر انجام می‌شود. با این حال، پیش از شرح نحوه نوشتن فصل روش تحقیق در پایان‌نامه توصیه می‌کنیم نخست اطلاعات مورد نیازتان را در این باره با دقت و به طور کامل گردآوری کنید؛ تمام مواردی که در پژوهش خود استفاده کرده‌اید؛ مانند ابزارها، مواد و مصالح، نرم‌افزارها، تجهیزات، فرمول‌ها، مکانیسم‌ها، آمار و آزمایش‌ها و غیره.

بدیهی است با توجه به رشته و گرایش تحصیلی دانشجویان نحوه نگارش فصل سوم پایان‌نامه‌ها اندکی متفاوت است، زیرا مراحل انجام پژوهش‌ها با هم یکسان نیست، به همین دلیل در این فصل باید به طور کامل و دقیق توضیح داده شود که از چه روش‌هایی برای تحقیق استفاده شده و دانشجو چگونه به نتایج پژوهش خود دست یافته است. در واقع، پس از مشخص شدن موضوع پایان‌نامه، مبانی تحقیق و نوشتن فصل اول و سپس تشریح پیشینه پژوهش در فصل دوم، روش کار و مسیر پروژه آشکار می‌شود و دانشجو باید به انتخاب بهترین نحوه نوشتن فصل روش تحقیق در پایان‌نامه بپردازد تا این فصل را جذاب و گویا بنویسد.

مطالب پیشنهادی با استاد علی کیان پور :
انجام پایان‌ نامه در رشت | مشاوره انجام پایان‌ نامه ارشد و دکتری در رشت

نحوه نوشتن فصل چهارم پایان نامه و تحلیل داده ها

مانند همه فصول پایان‌نامه، فصل چهارم را نیز با نوشتن مقدمه‌ای کوتاه و شفاف آغاز می‌کنیم. در مقدمه بهتر است موضوع و مسئله اصلی و اهداف پایان‌نامه را به طور مختصر مرور کنیم. پس از آن باید داده‌های آماری حاصل از روش‌های مختلف تحقیقات خود را بررسی کنیم و به ارزیابی دقیق تک‌تک آن‌ها بپردازیم. توصیف مشاهدات، متغیرها و آمارها، تحلیل نتایج به دست ‌آمده از پرسشنامه‌ها، آزمایش‌ها و مصاحبه‌ها و همچنین تشریح دستاوردهای مطالعات گسترده و گوناگون ما در حوزه پژوهش از عمده‌ترین مراحل این کار است که در نهایت، نتایج حاصل از آنالیز همه داده‌ها و اطلاعات منجر به پذیرش یا رد فرضیه‌های مطرح‌شده در تحقیقات پایان‌نامه و طرح پرسش‌ها و پاسخ‌های آن‌ها می‌شود. در واقع، فصل چهارم پایان‌نامه موجب اعتبار و ارزشمندی پژوهش می‌شود و در موفقیت دانشجو در پروژه تحقیقاتی‌اش نقشی اساسی دارد.

مطالب پیشنهادی با استاد علی کیان پور :
انجام پایان نامه ادبیات فارسی ارشد و دکترا در سایت دکتر تز

نحوه نوشتن فصل پنجم پایان نامه و نتیجه‌گیری

فصل پنجم پایان‌نامه، فصل آخر و جمع‌بندی نهایی همه فصول و نتیجه تمام مطالعات، ارزیابی‌ها و تجزیه و تحلیل‌هاست و نحوه نوشتن فصل پنجم پایان‌نامه هم مانند فصل‌های دیگر تابع قوانین و اصول معینی است که لازم است دانشجویان آن‌ها را به طور کامل رعایت کنند تا بر کیفیت پایان‌نامه‌شان بیفزایند.

مطالب پیشنهادی با استاد علی کیان پور :
انجام پایان نامه ارشد و رساله دکتری مدیریت

نخستین مرحله نگارش فصل پنجم به مقدمه اختصاص دارد و باید در این قسمت به طور خلاصه مسئله و اهداف پژوهش را بیان کنید و درباره محتوای کلی فصل پنجم توضیحی مختصر بنویسید.

سپس به طور اجمالی و البته شفاف و گویا درباره یافته‌های تحقیق و نتایج تحلیلی حاصل از آمارهایی که در فصل چهارم به آن‌ها پرداخته‌اید، توضیح دهید تا خواننده متن در جریان موضوع قرار گیرد. یادآوری می‌کنیم که به هیچ وجه لازم نیست توضیحات این قسمت جامع و کامل باشد و باید فقط به اشارات کلی بسنده کنید. بهتر است به کمک طرح پرسش‌های تحقیق و با اشاره به تقسیم‌بندی مباحث به‌تدریج به یافته‌ها و نتیجه‌گیری بحث برسید و سپس برداشت و باور خودتان را به متن اضافه کنید و تفسیرتان را از یافته‌ها و دستاوردهای پژوهش شرح دهید و از زاویه دید خودتان و با ارائه مستندات و مدارک علمی نتیجه‌گیری شخصی‌تان را شرح دهید.

مطالب پیشنهادی با استاد علی کیان پور :
انجام پایان نامه شیمی کاربردی ارشد و دکترا در سایت دکتر تز

خدمات موسسه دکترتز برای نوشتن پایان نامه بدون عیب

ما با مرور ساختار مقاله و یادآوری نکات مهم برای نوشتن فصول مختلف آن، سعی کردیم به شما کمک کنیم که کیفیت آثارتان را ارتقا ببخشید، اما موارد ذکرشده کلی و عمومی هستند و بدیهی است که هر اثر علمی و پژوهشی نکات و مباحث خاصی دارد و بی‌تردید نویسندگان در طول پروسه تحقیقات خود با سوالات و چالش‌های مختلفی روبه‌رو خواهند شد که در چنین مواقعی نیاز به راهنمایی ویژه استادان و کارشناسان متخصص خواهند داشت تا موضوع آن‌ها را تجزیه و تحلیل و ابهامات و مسائل را حل کنند. موسسه دکترتز با استادان مجرب و با تجربه با بهترین کیفیت و ارائه خدمات آماده انجام پایان نامه شما دانشجویان میباشد، شما میتوانید با شماره های زیر جهت انجام پایان نامه دکتری و ارشد و مشاوره تماس حاصل نمائید.

مطالب پیشنهادی با استاد علی کیان پور :
بهترین موسسه انجام پایان نامه دکترا | موسسه انجام پایان نامه دکترا

 

شما میتوانید با شماره های زیر جهت انجام پایان نامه و مشاوره اقدام نمائید.

 

انجام رساله دکترا با همکاری ایزی تز

تلفن مشاوره 09199631325 و 09353132500 می باشد (پایان نامه و مقاله)

 

نویسنده

دکتر تز 09199631325 و 09353132500

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: تلفن های تماس : 09353132500 و 09199631325 می باشد.