دکتر تز
هزینه انجام پایان نامه و چگونه هزینه های انجام پایان نامه را کم کنیم ؟ | تلفن مشاوره 09199631325 و 09353132500 می باشد (پایان نامه و مقاله)

هزینه انجام پایان نامه و چگونه هزینه های انجام پایان نامه را کم کنیم ؟

هزینه انجام پایان نامه و چگونه هزینه های انجام پایان نامه را کم کنیم ؟

هزینه انجام پایان نامه و چگونه هزینه های انجام پایان نامه را کم کنیم ؟ :

انجام پایان‌نامه از مهم‌ترین مسائلی‌ست که دانشجویان خصوصا در مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکترا در دوران تحصیل خود با آن روبرو می‌شوند. نوشتن پایان‌نامه مستلزم داشتن تخصص و تسلط در رشته تحصیلی، اختصاص‌دادن زمان کافی و آشنایی کامل با مراحل انجام آن است. اما مساله دیگر در این مسیر هزینه‌هایی‌ست که در هر مرحله از کار متحمل می‌شوید و باید پرداخت کنید. در این مطلب، ابتدا مختصری درباره مراحل انجام پایان‌نامه و سپس هزینه‌های آن شرح داده و بعد راهکارهایی برای کم‌‌کردن هزینه‌های انجام پایان‌نامه و کاهش مدت‌زمان آن ارائه می‌دهیم:

مراحل انجام پایان‌نامه

1- انتخاب موضوع پایان‌نامه:

در آغاز مهم‌ترین مساله، موضوع پایان‌نامه است که باید با دقت انتخاب شود. توجه به علاقه‌ها و دغدغه‌های خود و استفاده از تجربیات دیگران در این انتخاب، یاریگر است. شما می‌توانید با مطالعه تحقیقات، مقالات و پایان‌نامه‌های دیگران، دید وسیع‌تری نسبت به موضوعات پیدا کنید و به‌جای تکرار تحقیقات گذشته، با طرح یک موضوع نوآورانه، جدید و ارزشمند، امکان ادامه و گسترش آن را در مقاطع یا فرصت‌های بعد برای خود مهیا سازید.

2- جستجو در منابع معتبر:

در هنگام انتخاب موضوع، باید امکان دسترسی به منابع موردنیاز نیز مدنظر قرار گیرد. قبل از انجام هر کاری جستجوی دقیق در میان منابع مانند کتاب‌ها، مقالات ISI و تحقیقات پیشین پیرامون موضوع، حائزاهمیت است.

3- نوشتن پروپوزال:

پروپوزال در واقع همان طرح تحقیق است که در آن ساختار کلی تحقیق خود را معرفی می‌کنید. نوشتن پروپوزال مهم است چون مبنای تصویب موضوع پایان‌نامه شماست.

4- نگارش پایان‌نامه:

به‌طورکلی معمولا پایان‌نامه شامل این بخش‌هاست: عنوان، چکیده، مقدمه، پیشینه تحقیق، روش تحقیق، نتایج، بحث و پیشنهادات، منابع.

البته به تناسب رشته تحصیلی و روند پژوهش ممکن است ساختار پایان‌نامه‌ها در جزییات تفاوت‌های اندکی با هم داشته باشند.

5- استخراج مقاله از پایان‌نامه:

با توجه به این‌که در بعضی از دانشگاه‌ها گرفتن مجوز دفاع منوط به استخراج مقاله از پایان‌نامه است و با درنظرگرفتن امتیازات و اعتباراتی که داشتن مقالات ISI در رزومه‌، برای آینده تحصیلی و شغلی شما به ارمغان می‌آورد، به نظر می‌رسد که نگارش مقاله از پایان‌نامه باید یکی از اولویت‌های مهم‌تان پس از اتمام یا در حین نوشتن پایان‌نامه‌ باشد.

ادامه مطلب
انجام پایان‌ نامه در ارومیه | مشاوره انجام پایان‌ نامه ارشد و دکتری در ارومیه

6- پذیرش و چاپ مقاله در مجلات معتبر:

پس نگارش مقاله و ترجمه آن نوبت به ارسال مقاله به یک مجله معتبر برای پذیرش و چاپ مقاله می‌رسد. جستجوی لیست مجلات معتبر، بررسی حوزه تخصصی آنها و تدوین مقاله در فرمت و استاندارد مجله موردنظر به‌طور خلاصه مهم‌ترین کارهایی‌ست که باید قبل از ارسال مقاله‌ انجام دهید.

7- آماده‌سازی فایل پاورپوینت:

فایل پاورپوینت پایان‌نامه تاثیر بسزایی در کیفیت و قدرت ارائه شما در جلسه دفاع دارد که با رعایت اصول آماده‌سازی آن، می‌توانید با تسلط کامل بر پایان‌نامه، جلسه دفاع را به‌خوبی اداره کنید.

هزینه‌های انجام پایان‌نامه

پس از بیان توضیحات مختصر پیرامون مراحل انجام پایان‌نامه، نوبت به بررسی هزینه‌های احتمالی در هر قسمت از این فرآیند می‌رسد که شما در هر مرحله ناگزیر برای پیشبرد پایان‌نامه یا به دلایلی چون نداشتن مهارت لازم، فرصت کوتاه، کاهش استرس و… ملزم به پرداخت آنها می‌شوید.

هزینه‌های تامین منابع تحقیق

در ابتدا از جمله هزینه‌هایی که همه دانشجویان برای نوشتن پایان‌نامه خود متحمل می‌شوند، خرید کتب و مقالات به‌عنوان منابع تحقیق است که البته اگر این کتب و مقالات، خارجی باشند طبیعتا مخارج بیشتر خواهندشد.

هزینه‌هایی که به‌واسطه موضوع تحقیق ایجاد می‌شوند

بخش دیگری از هزینه‌ها به وسعت تحقیقات موردنیاز برای انجام پایان‌نامه و موضوع شما بستگی دارد:

· اگر موضوع‌تان مستلزم انجام تحقیقات گسترده و همکاری با یک تیم تحقیقاتی باشد، مسلما باید بودجه بیشتری صرف کنید.

· ممکن است مجبور باشید در راستای تحقیقات و به‌تناسب موضوع به منطقه خاصی سفر کنید یا تحقیقات میدانی انجام دهید که دراین‌صورت باید هزینه‌های رفت‌وآمد را نیز به سایر مخارج اضافه کنید.

· اگر در روند تحقیق‌تان نیازمند استفاده از فضای آزمایشگاهی و کارگاهی یا خرید وسایل خاصی باشید، باید این هزینه‌ها را در برآورد اولیه مخارج مدنظر قراردهید.

· چنانچه در پروسه تحقیق نیاز باشد که از نرم‌افزارهای مختلفی در راستای پیشبرد فرآیند تحقیقات بهره ببرید، با توجه به استفاده‌های مکرر، چاره‌ای جز خریداری نرم‌افزارها و نصب در کامپیوتر خود ندارید.

· اگر در نگارش متن پایان‌نامه مشکل دارید و به‌اصطلاح دست‌به‌قلم خوبی ندارید می‌توانید از مشاوران مجرب موسسات که کاملا با ساختار و نوشتار این متون آشنا هستند کمک بگیرید و هزینه‌اش را بپردازید.

ادامه مطلب
انجام پایان نامه مدیریت دولتی دکترا دکتری ارشد کارشناسی ارشد ارزان و فوری

هزینه‌های تایپ، پرینت، ترجمه و…

· پس از اتمام کارهای پژوهشی پایان‌نامه، نوبت به تایپ آن می‌رسد که می‌توانید با صرف هزینه‌ای آن را به موسسات تایپ بسپارید.

· ممکن است احساس کنید متن پایان‌نامه‌تان نیاز به ویرایش دارد که درآن‌صورت یک ویراستار با گرفتن مبلغی آن‌را برای شما انجام‌ خواهدداد.

· مبلغی را نیز به‌عنوان هزینه پرینت و تکثیر درنظرداشته باشید هم برای پرینت و تکثیر منابع موردنیازتان، هم برای پرینت‌های مکرر متن پایان‌نامه به‌واسطه اصلاحیه‌های اساتید راهنما.

· پس از تایید و پرینت نهایی متن پایان‌نامه، باید با پرداخت هزینه‌ای آن‌را صحافی ‌کنید.

· اگر زبان‌تان تعریفی ندارد و می‌خواهید از منابع خارجی در تحقیق خود استفاده ‌کنید، حتما به کمک موسسات ترجمه نیاز پیدا می‌کنید و چنانچه بخواهید مقاله‌ای از پایان‌نامه‌تان نوشته و در مجلات خارجی به چاپ رسانید باید هزینه‌های ترجمه و استخراج مقاله از پایان‌نامه را نیز در لیست مخارج قراردهید.

· شما برای روز دفاع، نیاز به یک پاورپوینت حرفه‌ای دارید که می‌توانید انجام آن‌را نیز به موسسات سفارش دهید.

چگونه هزینه‌های انجام پایان‌نامه را کم کنیم؟

کم‌کردن هزینه‌های انجام پایان‌نامه در وهله اول به شما، توانایی‌هایتان و زمان بستگی دارد. در اینجا به برخی کارهایی که برای کاهش هزینه‌ها می‌توانید انجام دهید اشاره می‌کنیم:

· به‌جای خرید کتاب سعی کنید بیشتر از منابع کتابخانه‌ای بهره ببرید، در غیر این‌صورت به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که کتب موردنیازتان را از نمایشگاه‌های کتاب و با بهره از بن‌های تخفیف دانشجویی تهیه نمایید.

· اگر زمان کافی دارید و می‌توانید، تایپ و ویرایش پایان‌نامه را خودتان انجام دهید.

· برنامه‌ریزی بلندمدت برای انجام پایان‌نامه، علاوه بر کاهش استرس باعث می‌شود هزینه‌ها در طول مدت‌زمان تقسیم شوند و به یکباره شما را تحت فشار قرارندهند.

· با جستجو و بررسی دقیق موسسات ترجمه، بهترین موسسه با مناسب‌ترین قیمت را بیابید تا متحمل پرداخت هزینه‌های اضافی نشوید.

· اگر مهارت و توانایی ساخت یک پاورپوینت حرفه‌ای را دارید برای کم‌کردن هزینه‌های انجام پایان‌نامه، به خودتان اعتماد کنید و آن‌را آماده کنید.

· مشخص است که داشتن توانایی‌هایی چون تسلط بر زبان انگلیسی و یا وسایلی مانند پرینتر در کم‌کردن هزینه‌های انجام پایان‌نامه، تاثیرگذار است.

ادامه مطلب
انجام پایان نامه مدیریت فناوری اطلاعات دکترا دکتری ارشد کارشناسی ارشد ارزان و فوری

· توجه به توصیه‌های استاد راهنما و استفاده از تجربیات مشاوران آگاه و متخصص در زمینه نگارش پایان‌نامه، سبب می‌شود با حرکت در مسیر درست، بیهوده هزینه نکنید.

چگونه مدت‌زمان انجام پایان‌نامه را کاهش دهیم؟

اگر زمان کافی برای انجام پایان‌نامه کارشناسی ارشد و دکتری ندارید یا به هر دلیل می‌خواهید در زمان کوتاه‌تری پایان‌نامه‌تان را به اتمام رسانید، باید بخش‌هایی از کار را به موسسات بسپارید. مثلا تایپ‌کردن متن پایان‌نامه اصولا کاری وقت‌گیر است که به‌راحتی می‌توانید با سپرد‌ن آن به موسسات تایپ، در زمان صرفه‌جویی کنید. همچنین درصورت نیاز به ترجمه، موسسات بسیاری در این زمینه می‌توانند شما را یاری دهند.

مهم‌تر از همه، می‌توانید از همان ابتدای کار، با همراهی یک موسسه مورداعتماد و مشاوران متخصص و مجرب آن با حرکت در مسیر درست و مناسب، از اشتباهات احتمالی و هدررفتن وقت جلوگیری کنید و با خیال آسوده‌تر و زمان‌بندی بهتر پیش روید و چه بسا این‌گونه، با طی کردن بهترین و کوتاه‌ترین مسیر به کم‌کردن هزینه‌های انجام پایان‌نامه نیز کمک کنید.

با مشاوران موسسه دکتر تز

مشاوران موسسه دکتر تز که همه از زبده‌ترین و مجرب‌ترین کارشناسان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های به‌نام کشور هستند، با تسلط و تخصص بسیار می‌توانند از ابتدای انجام‌ پایان‌نامه در کنار شما بوده و با کم‌ترین هزینه، مرحله‌به‌مرحله شما را در مسیر درست رهنمون سازند.

حرکت شما در مسیر درست این فرآیند با بهره‌بردن از مشاوره‌های کارشناسان حرفه‌ای موسسه دکتر تز، نه تنها باعث می‌شود زمان کمتری هدر رود و در مدیریت زمان نقش بسزایی دارد، بلکه می‌تواند با جلوگیری از طی‌کردن مسیرهای اشتباه و طولانی در کم‌کردن هزینه‌های انجام پایان‌نامه نیز تاثیرگذار باشد.

انجام رساله دکترا با همکاری ایزی تز

تلفن مشاوره 09199631325 و 09353132500 می باشد (پایان نامه و مقاله)

نویسنده

دکتر تز 09199631325 و 09353132500

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: تلفن های تماس : 09353132500 و 09199631325 می باشد.