معماری ترکیب، طراحی و پدیدآوردن فضای زیست انسان در مکان است. متخصص این رشته می تواند چند بعدی و دور اندیش، با ذهنی خلاق و تفکری نظام مند و همراه با مهارت های حرفه ای مناسب باشد. از این رو  افراد متخصص در این رشته مسائل مطرح در حوزه معماری را به درستی تحلیل و ارزیابی کرده ، اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری و پالایش داده، آنها را در طراحی ساختمان و فضای دلنشین و زیبا بکار می گیرند. فرق فضاهای با طراحی معماری و عدم طراحی را میتوان با ادراک حسی پی برد در واقع طراحی معماری احساس آرامش و امنیت مخاطب را تحت شعاع قرار می دهند. انجام پایان نامه معماری در مقاطع تحصیلات تکمیلی به عنوان یک شریان حیاتی برای توسعه معماری محسوب می شود.

گرایش های رشته معماری :

مهندسی معماری

 وظیفه اصلی رشته معماری ،طراحی ساختمان های مفید ، زیبا ، فنی ، کار آمد است که باعث ساماندهی محیط خود و شکل دهی به فضای زندگی انسان در توازن با طبیعت متناسب با ارزش ها و شرایط فرهنگی ، اجتماعی ، اقتصادی و فنی جامعه است.

انرژی و معماری

 هدف از رشته انرژی و معماری، کسب مهارت در بهره مندی از عوامل اقلیمی و بومی و انرژی های تجدید شونده در طراحی معماری پایدار و صرفه جویی در مصرف انرژی می باشد به نحوی که سعی دارد تا پایداری و محیط زیست را وارد اصول طراحی معماری کند.

معماری داخلی

 به بهینه سازی فضاهای داخلی ساختمان ها جهت انجام فعالیت های روزانه می پردازد.

در این رشته به طراحی فضاهای داخلی تاکید می شود.

عملگرایی و کار آمد بودن در عین زیبایی مهمترین هدف معماری داخلی است.

معماری منظر

 شاخه ای از معماری است که با درک سه محور جایگاه محیط زیست و طبیعت ، رابطه آن با انسان و توجه به زیبایی شناختی می پردازد.

معماری اسلامی

 هدف این رشته تربیت افرادی است که با توجه به رعایت و حفظ مسایل زیبایی شناسی معماری و توجه به مسایل مربوط به کاربری و آسایش انسانی و اقلیمی و . . .  به مسایل و دیدگاه های اسلامی و رعایت اصولی که اسلام به آن تأکید دارد، توجه داشته باشند.

فناوری معماری

 فراهم کننده شرایط لازم برای افزایش دانش و مهارت فارغ التحصیلان رشته های مهندسی معماری و مهندسی عمران در زمینه مسائل فنی ساختمان و تلفیق دو مقوله معماری و مهندسی عمران با یکدیگر به عنوان یک تخصص میان رشته ای می باشد.

ادامه مطلب
انواع پژوهش در رساله دکتری

تکنولوژی معماری

 توجه به مباحث عمومی رشته به طور مشخص بر طراحی فنی ساختمان و روش های بهینه ساخت آثار معماری و استفاده از تکنولوژی های مناسب در طراحی ، ساخت و بهره برداری از بنا تاکید دارد.

مطالعات معماری ایران

 بازنگری و تفکر در پیشینه تاریخی معماری و شهر نشینی ایران و گسترش دانش موجود در این زمینه است. همچنین سایر موارد نظیر اعتقادات، فرهنگ و هنر و تاریخ و علوم مختلف و . . . نیز در این رشته مورد بررسی قرار می گیرد.

مدیریت پروژه و ساخت

 مدیریت پروژه بکار گیری دانش، مهارتها و تکنیکهای لازم در مدیریت اجرای فعالیتها، به منظور رفع نیازها اجرای پروژه  ها می باشد.و مدیریت پروژه از دو بازوی قدرتمند برنامه ریزی و کنترل پروژه بهره می برد.

بازسازی پس از سانحه

 بازسازی پس از سانحه، ضمن شناخت مفاهیم بلایا و سوانح طبیعی و حوادث انسانی، با موضوع بحران در ۳ مقطع پیش از وقوع، هنگام سانحه و پس از آن آشنا شده و به مقولات اساسی باز سازی می پردازند. البته موضوع مقاوم سازی نیز از محورهای مورد توجه در این دوره محسوب می شود.

گرایش مرمت و احیای بناها وبافت های تاریخی

 تمدن ایرانی با پیشینه­­ ای چند هزار ساله ای و غنی، آثار هنری و تاریخی بیشماری موجود است که رسالت حفظ، نگهداری و انتقال آنها به آیندگان به عنوان سند پویایی تمدن و هویت فرهنگی، علمی و فنی بر عهده ما می باشد که در این گرایش به این موارد می پردازند.

نرم افزارهای تخصصی رشته معماری :

3D MAX

معماران از این برنامه برای پیش ‌نمایش بناها و مدل‌هایی که هنوز ساخته نشده‌اند، استفاده می نمایند!با قابلیت تبدیل پلانهای ساده به شکل سه بعدی و همچنین از نقشه ها و ترسیمات انجام شده در نرم افزار autocad هم پشتیبانی میکند که برای معماران اهمیت بسیار دارد همچنین به کمک 3dsmax میتوان نماهای داخلی ساختمان را طراحی و مشاهده نمود. این نرم افزار در انجام پایان نامه معماری مورد استفاده محققان است.

V-Ray

تهیه خروجی در قالب فایلهای تصویری از برنامه و محیط کاری در مکس که توسط یک سری دستورات و برنامه‌های گرافیکی به نام موتور رندر (Render engine) می‌باشد نرم‌افزار مکس دارای موتورهای رندر زیر می‌باشد .در مورد پلاگین رندر V-Ray میتوان به کیفیت عالی آن اشاره کرد این موتر رندر که توسط شرکت chaos group به بازار عرضه شده است. این نرم افزار نیز در انجام پایان نامه معماری مورد استفاده محققان است. یک نرم افزار ترسیم و طراحی نقشه های معماری و ساختمانی است . که سیستم ترسیم در آن به صورت مدلسازی همزمان ۲ بعدی و ۳ بعدی به صورت هوشمند است (Building Information Modeling).
این نرم افزار توسط شرکت Autodesk تولید کننده نرم افزار Autocad طراحی شده است.

ادامه مطلب
آموزش انجام پایان نامه وانجام با دکترتز❤️0919/963/1325❤️

AutoCAD

یکی از معروف‌ترین نرم‌افزارهای نقشه‌کشی برای ترسیم نقشه‌های مهندسی و صنعتی می باشد.

این نرم افزار یک از پایههای اصلی در انجام پایان نامه معماری محسوب می شود.

Sketch up Pro

اسکچ آپ یکی از ساده ترین نرم افزار هایی است که نه تنها در دایره نرم افزار های مدل سازی سه بعدی، بلکه در دایره نرم افزار های فنی و کد (CAD) می‌توانید بیابید. اصول کار با اسکچ آپ بر پایه خط است؛ که همین مسئله استفاده از آن را برای کاربر معمار لذت بخش تر می کند. خطوط به هم میپیوندند و سطوح را به وجود می آورند. سطوح به هم می‌پیوندند و احجام را به وجود می آورند. روند طراحی در اسکچ آپ برخلاف تصور برخی، کاملا می‌تواند دقیق و با ابعاد و اندازه صورت بگیرد به طوری که این ویژگی ها، نرم افزار مذکور را در زمره نرم افزارهای پرکاربرد جهت انجام پایان نامه معماری قرار داده است.

BricsCAD

این نرم‌افزار با AutoCAD سازگاری کامل دارد و دارای خط فرمان‌های بسیاری است که به ساخت CAD کمک می‌کند.

Graphisoft Archicad

نرم‌افزارGraphisoft ArchiCAD ، نرم‌افزاری بسیار قدرتمند با قابلیت‌ های جدید جهت طراحی و پیاده‌سازی محیط‌های سه‌بعدی و فراهم کننده مدل‌های حرفه‌ای مجازی جهت مهندسین عمران و معماری استفاده می شود.

Ashampoo 3D Cad Professional

در طراحی ساختمان نیازهای عکاسان حرفه‌ای، معماران، مهندسان و صنعتگران را برآورده می کند.

Ashampoo Home Designer Pro

توسط این نرم‌افزار می‌توانید خانه‌ای را که درصدد طراحی و یا ساخت آن هستید را ببینید نقواص آن را مشاهده و برطرف نمایید. زاویه دید پرسپکتیو از درون و خارج این کمک را به شما کرده است تا از رخداد اشتباهات سنگین در پروژه‌های واقعی جلوگیری شود.

Sweet Home 3D

نرم‌افزاری حرفه‌ای جهت طراحی سه‌بعدی نمای داخلی و دکوراسیون منزل می‌باشد.

ادامه مطلب
انتخاب موضوع پايان نامه | آموزش انتخاب موضوع پايان نامه

این نرم‌افزار دارای طرح‌های سه‌بعدی لوازم منزل بوده و از زبان های مختلف پشتیبانی می کند.

Flow Architect Studio 3D

مهندسان و نقشه‌کش‌های معماری و عمران قادرند تاPlan ها و طرح‌های خود را در کامپیوتر طراحی کنید.

Autodesk AutoCAD Architecture

از قویترین نرم افزارهای معماری از شرکت معتبر Autodesk  است.

به کمک این نرم افزار کلیه نیازهای طراحی شما از نقشه کشی تا طراحی سازه های داخلی، طراحی دکور نمای خارجی ساخت مدلها و طرح های سه بعدی از نقشه های شما با بهترین کیفیت، بر طرف می شود.

Graphisoft ArchiCAD

از معروفترین نرم افزارهای طراحی سه بعدی در مهندسی معماری.

این سه نسخه قابلیت های جدید جهت طراحی و پیاده سازی محیط های سه بعدی را فراهم آورده است.

کاربران با کمک این نرم افزار طرح های خود را سریعتر آنالیز می کنند!

این کار با استفاده از تخمین خصوصیات فضای طراحی در محیطی سه بعدی صورت می گیرد.

خدمات موسسه دکترتز در زمینه انجام پروپوزال و انجام پایان نامه مهندسی معماری

  • جستجو مقالات معتبر برای انتخاب موضوع پایان نامه مهندسی معماری
  • نوشتن پروپوزال ارشد مهندسی معماری
  • انجام پروژه های کلاسی رشته مهندسی معماری
  • انجام پایان نامه کارشناسی مهندسی معماری
  • انجام پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی معماری
  • تحلیل آماری پایان نامه مهندسی معماری
  • نوشتن مرور ادبیات و فصل دوم (2) پایان نامه مهندسی معماری
  • انجام فصل چهار (4) پایان نامه مهندسی معماری
  • نوشتن نتیجه گیری و فصل پنجم (5) پایان نامه مهندسی معماری

انجام پایان نامه مهندسی معماری در موسسه دکترتز

موسسه دکترتز فعال در زمینه انجام پایان نامه ارشد مفتخر است اکنون با همکاری بسیاری از اساتید و فارغ التحصیلان رشته معماری در کلیه گرایش ها در مقاطع ارشد و دکتری به مشاوره و انجام پایان نامه مهندسی معماری بپردازد. شما دانشجوی عزیز برای دریافت مشاوره و یا درخواست سفارش انجام پایان نامه مهندسی معماری از طریق لینک سفارش پایان نامه اقدام نمایید.

 

انجام رساله دکترا با همکاری ایزی تز

تلفن مشاوره 09199631325 و 09353132500 می باشد (پایان نامه و مقاله)