دکتر تز
پروپوزال معماری و آموزش نوشتن با دکترتز❤️0919/963/1325❤️

پروپوزال معماری و آموزش نوشتن با دکترتز❤️0919/963/1325❤️

پروپوزال معماری و آموزش نوشتن با دکترتز❤️0919/963/1325❤️

 

پروپوزال معماری و آموزش نوشتن با دکترتز❤️0919/963/1325❤️

معماری از رشته‌های بسیار جذاب و محبوب علوم انسانی است و نوشتن پروپوزال معماری کار چندان پیچیده و دشواری نیست، اما شما باید دانش لازم برای نگارش آن را بیاموزید و همه اصول و قوانینش را رعایت کنید تا پروپوزال‌تان از طرف هیات داوران دانشگاه‌تان پذیرفته شود. البته داشتن اطلاعات از قواعد و روش نگارش تمامی مراحل پایان نامه ضروری است که ما در همین سایت سعی کردیم این اطلاعات را در مطالب مختلف بگنجانیم و در اختیار شما قرار دهیم،

انتخاب موضوع

شاید تنوع موضوعات معماری و مباحث مختلف آن انتخاب موضوع پژوهش را برای شما به یکی از سخت‌ترین مراحل در فرآیند نگارش پروپوزال معماری تبدیل کند، اما اگر در انتخاب موضوع، برخی از فاکتورها را مد نظر قرار دهید، می‌توانید این مرحله را سریع‌تر و راحت‌تر پشت سر بگذارید؛ برای مثال، موضوعی انتخاب کنید که جدید باشد، چراکه اگر موضوع شما تکراری باشد، بی‌درنگ هیات داوران پروپوزال شما را رد خواهند کرد. میزان علاقه‌مندی شما به حوزه مطالعاتی موضوع پژوهش نیز بسیار بااهمیت است، چون اگر به موضوع منتخب‌تان علاقه نداشته باشید، در مواقع برخورد با مشکلات و چالش‌ها خیلی زود خسته و دلزده خواهید شد.

مطالب پیشنهادی با استاد علی کیان پور :
انجام پایان نامه خبرنگاری ارشد و دکترا در سایت دکتر تز

همچنین جامع، مستند، معتبر و دقیق بودن پژوهش شما بسیار مهم است، به همین دلیل باید به طور دقیق و کامل تحقیق کنید که منابع موثق و معتبر درباره موضوع شما به حد کافی در دسترس باشد. بدیهی است که استفاده از منابع معتبر در ارتقای اعتبار و ارزش پژوهش شما موثر است.

 

تعیین عنوان

انتخاب عنوان زیبا و مناسب در جذابیت پروپوزال شما تاثیرگذار است و موجب جلب نظر خوانندگان‌تان خواهد شد. بنابراین برای پیدا کردن عنوانی مناسب به قدر لازم وقت بگذارید. همچنین سعی کنید با مطالعه و تحقیق بیشتر و البته به کار بردن خلاقیت و هوشمندی‌تان عنوانی جذاب برای پروپوزال‌تان انتخاب کنید. عنوان پروپوزال شما باید علاوه بر زیبایی، رسا، کامل، دقیق و قابل استناد باشد. عنوانی انتخاب کنید که حوزه پژوهشی یا جامعه تحقیقاتی شما را عیان کند. همچنین با دقت در چینش واژگان و بار معنایی آن‌ها سعی کنید جزئیات بیشتری درباره موضوع پژوهش‌تان در عنوان بگنجانید؛ برای مثال به روش تحقیق‌تان اشاره کنید، یا مواردی از این نوع. از مشورت با استادان و متخصصان در این مورد غفلت نکنید و درباره عنوان مورد نظرتان نظرسنجی کنید و به انتقادها و پیشنهادهای دیگران فکر کنید.

مطالب پیشنهادی با استاد علی کیان پور :
انجام پایان نامه مهندسی مکانیک ارشد و دکترا در سایت دکتز تز

 

نوشتن پروپوزال معماری

پیش‌نیاز نوشتن پروپوزالی قوی و استاندارد شناخت کامل و دقیق ساختار پروپوزال است. هر پروپوزال متشکل از بخش‌های مختلفی است که عبارت‌اند از:

مقدمه، طرح مسئله، ابزار و منابع گردآوری و تحلیل اطلاعات، پیشینه تحقیق، اهداف تحقیق، پرسش­های تحقیق، فرضیات تحقیق، روش تحقیق، نتیجه­گیری و فهرست منابع.

ناگفته پیداست که نگارش هر یک از بخش‌های نام‌برده نیز قواعد و اصول خاص و مشخصی دارد و لازم است شما بر همه آن‌ها اشراف داشته باشید.

مطالب پیشنهادی با استاد علی کیان پور :
انجام پایان نامه حقوق دکترا دکتری ارشد کارشناسی ارشد ارزان و فوری

 

همیشه پس از عنوان، مقدمه مطالب نقشی تعیین‌کننده در جلب توجه خوانندگان دارند، بنابراین برای تاثیر مثبت بر هیات داوران سعی کنید مقدمه‌ای جذاب برای پروپوزال‌تان بنویسید. همچنین مقدمه خوب باید کاملا روان، گویا و شفاف باشد. در قسمت طرح مسئله به طور دقیق و کامل دلایل انتخاب موضوع پژوهش‌تان را شرح دهید تا هیات داوران در جریان کامل اهداف شما از انتخاب موضوع‌تان قرار بگیرند. معرفی منابع علمی معتبر مورد استفاده‌تان ارزشمند بودن پژوهش‌تان را عیان می‌سازد، پس به طور کامل آن‌ها را نام ببرید.

 

نکات مهم در نگارش پروپوزال معماری

همان‌طور که بیان کردیم، پروپوزال‌نویسی اهمیت ویژه‌ای دارد، بر همین اساس لازم است شما تک‌تک قوانین و اصول آن را رعایت کنید. بد نیست در این بخش تعدادی از نکات مهم و کاربردی برای نگارش پروپوزال را مرور کنیم:

  1. از مشاوره با استاد راهنمای خود در تمام مراحل نوشتن پروپوزال‌تان غفلت نورزید؛ نظر استاد راهنمای‌تان را در اولویت قرار دهید، به همه نکته‌های ریز و درشت، تذکرات مختلف و اشکالاتی که از شما می‌گیرند، دقیق توجه کنید و به توصیه‌هایش به طور کامل عمل کنید.
  2. استفاده از تجربیات دیگران را دستکم نگیرید؛ مثلا از تجربه‌های دانشجویانی که سال‌های قبل پروپوزالی موفق نوشته‌اند و نمره پایان‌نامه‌شان عالی شده، یا از تجارب استادان خبره و افراد متخصص و مشاوران حرفه‌ای دیگر بهره ببرید.
  3. موضوعی مناسب و جالب توجه انتخاب کنید و برای این امر وقت کافی اختصاص دهید.
  4. به انتخاب عنوانی زیبا و جذاب برای اثرتان اهمیت دهید، زیرا اگر بعدا از عنوان‌تان راضی نبودید و پشیمان شدید، نمی‌توانید تغییرش دهید. معمولا تغییر عنوان اثر پس از تایید پروپوزال امکان‌پذیر نیست.
  5. روال اداری نوشتن پروپوزال و تحویل آن به دانشگاه را پرس‌وجو کنید و شیوه‌نامه این کار را از واحد آموزش دانشکده‌تان بپرسید و دستورالعمل‌های آن را با دقت و کامل اجرا کنید.
مطالب پیشنهادی با استاد علی کیان پور :
انجام پایان نامه داروسازی | مشاوره آموزش پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری داروسازی

 

فرآیند تحویل پروپوزال

فرآیند تحویل پروپوزال به دانشگاه مراحل خاصی ندارد و اغلب با رعایت روال اداری آن به‌سرعت قابل انجام است. در این مرحله شما باید ابتدا درباره روال اداری پروپوزال‌نویسی و تحویل آن به دانشکده‌تان اطلاعات لازم را کسب کنید. سپس مطابق آن، تمام اصول و قوانینش را رعایت کنید. فراموش نکنید پیش از آن لازم است پروپوزال نهایی خود را به تایید استاد راهنمای‌تان برسانید. سپس بر اساس روال اداری معمول احتمالا باید چند فرم مختلف پر کنید و از استادان‌تان امضا بگیرید. آن‌گاه همه فرم‌های ممهور و امضاشده را همراه با پروپوزال نهایی خود به واحد آموزش دانشکده‌تان تحویل دهید. معمولا چند روز بعد، نتیجه داوری پروپوزال شما اعلام می‌شود و در صورت تایید شدن پروپوزال، شما وارد مراحل اصلی انجام پایان‌نامه یا نگارش رساله دکتری خود خواهید شد.

مطالب پیشنهادی با استاد علی کیان پور :
انجام پایان نامه روانشناسی ارشد و دکترا در سایت دکتر تز

 

خدمات موسسه دکترتز

اگرچه ما بارها تاکید کرده‌ایم که نظر استاد راهنما در تک‌تک مراحل انجام پایان نامه یا انجام رساله دکتری بر نظران دیگران ارجح است، نمی‌توانیم از مشکل عمده دانشجویان در این باره چشم‌پوشی کنیم؛ مشکلی که بسیاری از دانشجویان را دچار سردرگمی و روند تحقیقات‌شان را با وقفه روبه‌رو می‌کند؛ مشکل در دسترس نبودن دائمی استادان. همه می‌دانیم که استادان عزیز دانشگاه اغلب درگیر پروژه‌های تحقیقاتی مختلف و مشغله‌های گوناگون هستند و بدیهی است که نمی‌توانند به طور دائم و در اوقاتی که دانشجویان نیاز فوری به راهنمایی و کمک دارند، پاسخگو باشند.

مطالب پیشنهادی با استاد علی کیان پور :
انواع پژوهش و بررسی از نظر منطق استدلال با دکترتز❤️0919/963/1325❤️

از طرفی، پروسه انجام پایان نامه کارشناسی ارشد یا نوشتن رساله دکتری مسیر سخت و پرچالشی است و فرصت دانشجویان هم محدود است. به همین دلیل شاید بهترین راه برای دانشجویان برای تسریع امورشان، رفتن سراغ موسسات مشاوره است.موسسه دکترتز با استادان مجرب و با تجربه با بهترین کیفیت و ارائه خدمات آماده انجام پایان نامه شما دانشجویان میباشد، شما میتوانید با شماره های زیر جهت انجام پایان نامه دکتری و ارشد و مشاوره تماس حاصل نمائید.

مطالب پیشنهادی با استاد علی کیان پور :
انجام پایان نامه مدیریت دکترا دکتری ارشد کارشناسی ارشد ارزان و فوری

 

شما میتوانید با شماره های زیر جهت انجام پایان نامه و مشاوره اقدام نمائید.

انجام رساله دکترا با همکاری ایزی تز

تلفن مشاوره 09199631325 و 09353132500 می باشد (پایان نامه و مقاله)

نویسنده

دکتر تز 09199631325 و 09353132500

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: تلفن های تماس : 09353132500 و 09199631325 می باشد.